Pismo Święte w komiksie
ID produktu: 054367
Co sprawiło, że Pan Bóg wyznaczył niektórych do „zadań specjalnych”, za jakie trzeba uznać wyprowadzenie Izraelitów z Egiptu przez Mojżesza, liczne cuda Eliasza i Elizeusza, a potem samego Pana Jezusa i Jego uczniów?
Dlaczego Dawid czy jego syn Salomon – szczególnie wybrani i obdarowani przez Boga – sprzeniewierzyli się Jemu?
I w jaki sposób my w XXI w. możemy odczytywać historie przywołanych bohaterów?
Pismo Święte w komiksie przedstawia opowieści biblijne, które rozpalały wyobraźnię ludzi wszystkich czasów i stanowiły inspirację dla artystów dzieł literackich, plastycznych i muzycznych. Dziś, w dobie kultury obrazu, komiks jest jedną z form przekazu Słowa Bożego: sugestywnego, pełnego barwnych postaci i dynamicznie zmieniających się wątków. Został przemyślany, zaprojektowany i narysowany przez znanego krakowskiego artystę Pawła Kołodziejskiego, teksty wprowadzające oraz opisy postaci biblijnych przygotował o. Cyprian Janusz Moryc OFM – historyk sztuki, zaś cała narracja pochodzi z Biblii Tysiąclecia. Wszystko to sprawia, że komiks powinien szczególnie spodobać się młodym odbiorcom. Niniejszy tom to jednak nie tylko opowieść o bohaterach i nadzwyczajnych wydarzeniach, ale także próba przedstawienia Bożego planu dla CAŁEGO stworzenia.
Niech więc kolejne karty komiksu zachęcą nie tylko młodych Czytelników do poznania lepiej Tego, Który był, Który jest i Który przychodzi.
| Autor | Paweł Kołodziejski, o. Cyprian Janusz Moryc OFM |
| ISBN | 978-83-7864-407-1 |
| Wydanie rok | 2021 |
| Ilość stron | 472 |
| Format | 235 x 330 mm |
| Oprawa | twarda |
| Wydawnictwo | AA - Kraków |
| Rodzaj | Biblie |

