L i T 2 - Mocni nadzieją /podr. metodyczny

L i T 2 - Mocni nadzieją /podr. metodyczny
ID produktu: 036546
31,50 zł
Zapytaj o produkt
"Mocni nadzieją"
Podręcznik metodyczny przeznaczony dla katechetów uczących w II klasie liceum i technikum. 
Podręcznik zawiera 63 opracowane katechezy. Każda przewidziana jest na 45 minut i składa się z trzech części.
Wstęp i rozwinięcie najczęściej wprowadzają i pogłębiają proponowany temat. Angażują one do pracy zarówno grupę, jak i katechetę. Proponuje się tu różnorodne formy pracy z grupą, wykorzystując tzw. metody aktywizujące.
Zakończenie to część katechezy, w której podsumowuje się omawiane treści, zarówno przez modlitewne spotkanie z Bogiem, jak i przez ćwiczenia mające na celu wywołanie refleksji, którą młodzież będzie mogła rozwijać w codziennym życiu.

Podręcznik metodyczny zawiera:
-scenariusze katechez,
-rozkład materiału,
-kryteria oceniania,
-płytę z materiałami pomocniczymi.

Podręcznik podzielony jest na pięć działów, z których w trzech umieszczone są katechezy poświęcone na utrwalenie omawianych treści. Konspekt takiej katechezy zawiera gry dydaktyczne oraz propozycję testów sprawdzających wiedzę ucznia.
W dziale poświęconym tematyce roku liturgicznego, znajduje się konkurs, którego celem jest pogłębienie wiadomości na temat patrona roku. W drugim roku nauczania dotyczy on Świętej Jadwigi Królowej. Konkurs ten można przeprowadzić na poziomie danej klasy lub wszystkich klas, wówczas wezmą w nim udział konkretne zespoły.
ISBN978-83-7422-555-7
Wydanie rok2013
Ilość stron488
Format170 x 240 mm
Oprawamiękka