Hurtownia Źródło Jerzy Kozek : właściciele Regina i Jerzy - ŹRÓDŁO

HURTOWNIA ŹRÓDŁO oferuje szeroki asortyment książek z wydawnictw katolickich, artykułów sakralnych oraz multimediów o tematyce religijnej. Dbamy, aby nasze produkty były w cenach tak niskich, by jak najwięcej osób mogło z nich skorzystać. Mamy świadomość, że rozprowadzając nasz asortyment wpływamy na rozwój mądrych osobowości zanurzonych w wierze rzymsko-katolickiej.

HISTORIA

1993-1997

Historia firmy rozpoczyna się w 1993r. w małym budynku przy parafii św. Józefa na os. Kalinowym w Krakowie. Regina i Jerzy Kozek, założyciele HURTOWNI ŹRÓDŁO promują książki katolickie oraz drobne dewocjonalia.

Kształtuje się koncept firmy. Jerzy wykazuje się swoją przedsiębiorczością, a Regina dba o estetykę oraz sprawy księgowe.

1997-2012

W 1997 dochodzi do dyfuzji firmy na 2 człony:

  • » HURTOWNIĘ ŹRÓDŁO, która oprze swą działalność na sprzedaży książek oraz art. papierniczych o tematyce katolickiej,
  • » FH ŹRÓDEŁKO, którą poprowadzi Andrzej Grzyb, fokusując się na promowaniu artykułów sakralnych oraz multimediów religijnych..

W tym okresie obie firmy wspierają wzajemnie swoją misję...

Rozwijają bazę kontrahentów, dwukrotnie zmieniają lokal, aby finalnie ukazać się Klientom na 300m powierzchni przy ul. Potebni 10 w Krakowie.

To tu w Podgórzu otwierają się nowe możliwości.

ŹRÓDŁO I ŹRÓDEŁKO szybko się rozrastają, docierając na nowe rynki – do USA, Słowacji, Węgier, Czech, Rosji, Ukrainy oraz Białorusi.

2013 i dziś

2013 rok to zasłużony czas na zwolnienie tempa życia dla Reginy i Jerzego. Oboje chcą pielgrzymować po Sanktuariach oraz miejscach Świętych.

W styczniu 2013 roku następuje fuzja obu firm. Dalszemu rozwojowi przewodzi Andrzej Grzyb.

"Dużo już osiągnęliśmy, a to dopiero rozgrzewka" Steve Howard

Dla nas oznacza to dbałość o rozwój duchowy ludzi, wśród których prowadzone są misje na Ukrainie. Już od kilku lat przeznaczamy finanse na wspieranie Kościoła w Odessie. Efekty tej pracy widać już dziś, jednak jeśli wszyscy się zaangażujemy i będziemy podejmować nawet niewielkie kroki, razem możemy doprowadzić do dużych zmian.

Tworzymy zgrany zespół


Jesteśmy zgranym zespołem... (foto 1) Jesteśmy zgranym zespołem... (foto 1) Jesteśmy zgranym zespołem... (foto 1)